تاریخچه دانشکده

 


دانشکده بهداشت در سال ۱۳۶۶ از ادغام دو مؤسسه آموزش عالی علوم بهداشتی و آموزشکده بهداشت    عمومی  شهید دکتر لواسانی شکل گرفته است. در این روند،سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های مورد نیاز در    جهت ارتقاء  امور انجام شد تا دانشکده بهداشت، در قالب ساختار و عملکرد تشکیلاتی، مالی، اداری،    آموزشی وپژوهشی  دانشگاه علوم پزشکی ایران قرار گیرد.
هدف از تأسیس این دانشکده ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و مشاوره ای در حوزه های مختلف  بهداشت  محیط، بهداشت حرفه ای، علوم تغذیه، آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت، اپیدمیولوژی، ارگونومی و آمار    زیستی است.
مدیران دانشکده تلاش می کنند تا با سرمایه گذاری گسترده در امور آموزشی و پژوهشی، این دانشکده را به  یکی از کارآمدترین مراکز آموزش عالی در منطقه تبدیل نمایند.
این دانشکده دارای ۸ گروه فعال آموزشی و ۴1 نفر عضو هیأت علمی است )۱۷ نفر استاد، ۱۲ نفر    دانشیار، ۱2 نفر استادیار ) که در گروه های مهندسی بهداشت محیط، مهندسی بهداشت حرفه ای، اپیدمیولوژی، علوم تغذیه، آموزش و ارتقاء سلامت، آمار زیستی، ارگونومی و دوره عالی بهداشت عمومی MPH مشغول انجام وظایف آموزشی و پژوهشی می باشند. در حال حاضر تعداد دانشجویان این دانشکده 470 نفر می‌باشند که در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی به شرح زیر مشغول به تحصیل می باشند.
دانشکده بهداشت در فضایی به مساحت تقریبی ۳۲۰۰ متر مربع قرار دارد، که شامل ۱۰ کلاس آموزشی، ۸ آزمایشگاه، سایت رایانه، لابراتوار، اتاق کار ویژه دانشجویان دکترا، دفاتر گروه های آموزشی(۱۰ اتاق)، امور اداری (۲ اتاق)، امور آموزش(۴ اتاق)، دفتر پژوهش، معاونت آموزشی، معاونت پژوهشی، معاونت پشتیبانی، دفتر بسیج دانشجویی (۱ اتاق)، سمعی و بصری، کمیته تحقیقات دانشجویی، کتابخانه، اتاق مشاوره اساتید، آمفی تئاتر و ۳ سالن جلسات می‌باشد. 
آزمایشگاه های دانشکده شامل: آزمایشگاه شیمی و میکروبیولوژی آب و فاضلاب، آزمایشگاه آنالیز دستگاهی، آزمایشگاه تغذیه، آزمایشگاه عوامل شیمیایی و آلودگی هوا، آزمایشگاه عوامل فیزیکی، آزمایشگاه ارگونومی، آزمایشگاه ایمنی و وسایل حفاظت فردی و آزمایشگاه تهویه صنعتی می باشد. لازم به ذکر است این دانشکده موفق به اخذ تأییدیه وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست در سطح ۲ در جهت اجرای خدمات و فعالیت های علمی - پژوهشی سلامت - ایمنی و محیط زیست در سطح منطقه شده است .
 
 
                        
 
Template settings